Андрій Голякевич про ЛТК-ІнБев-НПУ: Житомир та Київ заслуговують на екстра-лігу

У минулому сезоні житомирський «ІнБев» та столичний «Київ-НПУ» продемонстрували успішний досвід об''єднання зусиль клубів, виборовши під назвою «ІнБев-Полісся-НПУ» бронзові нагороди у першій лізі України. Цього разу клуби пішли далі і, скооперувавшись із луганським ЛТК, планують спробувати сили уже в екстра-лізі. Про нове об'єднання розповів президент «Київ-НПУ» Андрій Антонович Голякевич.

- Клуб називається «ЛТК-ІнБев-НПУ» і представляє міста Луганськ і Київ та Житомир. Керує рада президентів трьох клубів: Андрій Голякевич, Костянтин Кожанов та Юрій Шацьких. Усі рішення координуються, попри те, що всі ми перебуваємо в різних регіонах. Усі питання вирішуються колегіально і голос кожного президента рівноцінний.

- Кому першому спала на думку ідея об’єднати зусилля трьох клубів?

- Така ідея була ще в минулому році, але існував ряд технічних причин через які вона не була реалізована. Напевно перший крок був зроблений ще напередодні минулого сезону, коли два наші клуби – «ІнБев» і «Київ-НПУ» - об’єдналися і відіграли в першій лізі. Причому виступили доволі успішно – обидва президенти залишилися задоволені. Найголовніше і найскладніше питання – прозорість фінансових стосунків, коли партнери довіряють один одному. Люди побачили, що всі сторони люблять футзал, а основна ціль – розвиток. Та система, яка існує – прозора і партнери, як у бізнесі, можуть довіряти одне одному. На рівні «ІнБева» і «Київ-НПУ» це дало результат. На обрії замайорів луганський «ЛТК», який за своє філософією і бажанням розвитку футзалу близький нам. Ми знайшли взаєморозуміння – так все і закрутилося.

- Що кожен з трьох клубів дав спільному дітищу?

- Всі дають фінанси. Кожен за своїми можливостями дає певну матеріальну базу: НПУ дає зал, «ЛТК» вирішує питання з автобусом, «ІнБев» вирішує питання з екіпіруванням. У нас чітко розписано у кого які зобов’язання. Усі питання аж до розміщення реклами обговорюються і ми приходимо до консенсусу.

- Які умови були надані гравцям «ЛТК»?

- Хотілося б кращі, але достатні для розвитку їхньої професійної майстерності. Якщо у них далі все буде добре виходити, то ми будемо залучити інших партнерів, які готові працювати в нашій системі координат. Тоді може і взагалі з футболу будуть до нас переходити (посміхається).

- Усіх гравців влаштували в Національний педагогічний університет?

- Не «влаштували», а вони самі вступили. Усі здавали іспити, просто у нас принциповий підхід, що окрім того, що ти маєш вправно робити ногами, ти ще маєш дещо вміти і головою. У кого характеристики були вищі – ті на загальних засадах вступили на бюджет, а хто трохи слабкіше, то їм клуб оплачує контракт. Усі будуть навчатися в цьому університеті. НПУ надає житло, зал, тут є кафе, яке є нашим партнером, де команда буде харчуватися. Коротко, університет надає спортивну інфраструктуру. Крім того, всі наші гравці будуть під контролем у плані навчання. Тобто не буде такого, що вони будуть гуляти. Щотижня нам буде надаватися інформація по відвідуванню. Гравці мають бути інтелектуально розвинені.

- Розкажіть про адміністрацію клубу – хто і яку посаду буде обіймати в новій структурі.

- Зараз структура перебуває на початковій стадії організації і ми тільки починаємо розставляти все по своїм поличкам. Є головний тренер Валерій Туркін, лікар-масажист/тренер з фізичної підготовки - Валерій Козлов, спортивний директор - Валерій Директоренко, начальник команди - Геннадій Клименко, адміністратор команди – Сергій Дудка. Можна його стандартно назвати адміністратор, але можливо офіційно його посада буде іншою, бо у нього будуть більш широкі повноваження. Ряд посад ми узгоджуємо для того, щоб структура працювала - гравці думали про футзал, а адміністрація думала про те, щоб створити їм належні умови. У нас такий підхід, що кожна людина згідно своїх професійних якостей повинна займати те місце, де вона буде приносити максимальну користь. Ми нікого не розділяємо по клубам.

- Що собою являтиме структура клубу? Чи буде друга команда?

- Ми зараз ведемо перемовини щодо того, щоб у нас був фарм-клуб, але поки що не все складається так, як хотілося б, бо є свої нюанси. Точно будемо грати в чемпіонаті Києва та Житомира, у чемпіонаті України серед студентів, екстра-лізі. Ми зараз працюємо у двох напрямках – або у нас буде фарм-клуб і частина гравців буде грати в першій лізі, а якщо не домовимося, то у нас є запасний варіант, щоб ці гравці грали у чемпіонаті Київської та Житомирської області з футзалу.

- Яка ситуація по комплектуванню команди?

- Команда молода. Зрозуміло, що кістяк складають гравці «ЛТК», до них додаються Горло і Концеба, які виступали за наш клуб, а також двоє кваліфікованих воротарів з «ІнБева» - як бачите, тут теж є об’єднання команд. До всіх них додаємо ще декількох юних вихованців луганської академії, вихованця Житомира, також в команді залишаться досвідченні Тарас Шпичка та В’ячеслав Листопад.

- Чи буде підсилення складу?

- На сьогодні ми шукаємо підсилення у вигляді 1-2 досвідчених гравців (можливо хтось з Житомира). Але у нас є певні критерії і не кожен, навіть висококваліфікований гравець, буде придатним. Крім ігрових характеристик, нам потрібні лідерські якості і висока порядність, бо хлопці молоді і колектив з дуже хорошою атмосферою. Не кожен новий гравець зможе добре влитися в колектив. У нас в цьому плані дуже жорсткі критерії.

- Які завдання на сезон?

- Завдання-максимум перед командою уже сформульовані, але ще не доведені до колективу. Ми їх оголосимо в потрібний момент. Завдання-максимум завжди потрібно ставити, але вони мають бути близькі до реалій. Крім цього, треба сформулювати і завдання-мінімум, а їх поки що немає. Ще треба вирішити ряд питань.

- Що буде з досвідченими гравцями, які виступали за «ІнБев-Полісся-НПУ». Чи варто їх чекати у складі?

- Тут є певні складнощі. Коли починали об’єднання, то планували одне, але в Житомирі виникла команда, яка буде грати в першій лізі. У нас спочатку був розширений список, але з ряду причин він звузився. Грати ми можемо, показувати результат – теж, а якщо підсилимося, то станемо сильніше. Кістяк уже є, тож ми з цим не поспішаємо. Можу тільки сказати по Директоренку. Він буде більше сконцентрований на роботі спортивного директора, але коли буде потрібно, то зможе допомогти і як кваліфікований гравець.

- Де будуть проводитися домашні матчі?
- Наразі у нас заплановано проводити ігри, як у Києві, так і у Житомирі. Дуже сподіваємося що спортивна арена «Динамо» хоч якось покращить свій рівень. Коли звільнимо Луганськ, то будемо грати і там.

- Пропорцію по матчам розділите порівну?
- Половину будемо проводити в Києві, а іншу у Житомирі. Наші міста заслуговують на Екстра-лігу. Одне зі стратегічних завдань тих людей, які об’єдналися – подальший розвиток і популяризація футзалу високої кваліфікації.

Андрій Гулій для http://u16.com.ua

14-08-2015